postheadericon Baseny termalne

Nie ulega wątpliwości, że baseny termalne w Solcu Zdroju stanowią nowoczesny kompleks będący połączeniem rekreacji z lecznictwem. Trzeba zaznaczyć, że jest to jedyny w kraju obiekt z wysoką mineralizowaną wodą, czyli solanką  o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l.

Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego o wymiarach 16,5 * 16,5 m i głębokości 130 cm. Na uwagę zasługuje fakt, że woda jest w nim silno zmineralizowana. Warto zaznaczyć, że w basenie mieszczą się urządzenia hydroterapeutyczne, np. ławeczki, leżanki masujące, zjeżdżalnie i gejzery. Ponadto, na terenie obiektu znajduje się basen solankowo-siarczkowy, w którym solanka siarczkowa ma najwyższe stężenie na świecie, Pochodzi ona ze źródła „Malina”. Nie zapominamy tu o brodziku dla najmłodszych, posiadającym głębokość od 15 do 30 cm. Temperatura wody wynosi w nim 34 stopni Celcjusza. Z pewnością, największymi atrakcjami dla maluchów są tu zjeżdżalnia typu słoń oraz jeż wodny z wodnymi zabawkami.

Oprócz tego, w kompleksie mieszą się jeszcze sauna ziołowa parowa i fińska, wanna SPA do schładzania, tepidarium z wypoczywalnią, natryski wrażeń, bania do zanurzenia i schłodzenia oraz kubeł z zimną wodą. Natomiast w okresie letnim amatorzy zdrowotnych kąpieli mają do swojej dyspozycji basen letni wraz z leżakami. Warto zwrócić uwagę na to, iż na terenie obiektu zlokalizowane jest centrum zdrowotne, w którym możemy skorzystać z różnych zabiegów leczniczych, np. z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ponadto, istnieje też możliwość spożycia pysznych posiłków w Restauracji Źródło Zdrowia. A, co ciekawe jest w niej wydzielona mokra strefa, w której można coś zjeść obiad bez konieczności zmiany stroju.

Oczywiście, wśród największych atrakcji możemy wymienić tu dwie zjeżdżalnie w wewnątrz hali basenowej o długości około 15 m o różnej prędkości, sterowanie sygnalizacją świetlną oraz leżanki z masażem powietrznym. Godne polecenia są też kąpiele siarczkowe, posiadające cudowny wpływ na nasze zdrowie. Trzeba dodać, iż ośrodek ma w swej ofercie jeszcze, różnego rodzaju masaże, kąpiele, zawijania borowinowe, salę fitness wyposażoną w profesjonalne sprzęty do ćwiczeń. Kuracjusze mogą również skorzystać z profesjonalnych zajęć z fitness i kinezy, czyli terapii w wodzie.

Podsumowując, na basenach termalnych w Solcu Zdroju możemy nie tylko zażyć zdrowotnych kąpieli, ale i doskonale się bawić razem z dziećmi.